Medyumlar bilindiği üzere doğal yetenekleri olan kişilerdir ve yoğun enerjileri fark etmeleri onları diğer insanlardan farklı kılan özellikleridir. Diğer insanlardan başka farklılıkları da her insanın göremediği ruhani varlıklar ile iletişim kurarak ileriye dönük yorumlar yapabilmeleridir. Medyum olmak doğan yetenekten ziyade temiz kalp ve yoğun bilgi birikimi de gerekmektedir.

Bazı medyumlar işini çok iyi yaptıkları için kendilerini danışan kişilerin sorunları çoğunlukla çözdüklerinden ve kehanetlerinden birçoğunun da yerine gelmesi ile belirli bir ün kazanırlar. Piyasada çok fazla medyum olduğu için insanların her medyuma güveni bulunmamaktadır, bu nedenle de bu işi iyi yapan ve ün kazanmış kişilere danışmak isteyen kişi sayısı bir hayli fazladır. Birçok insan ünlü medyumlara nasıl ulaşılacağını bilemeyebilir bunun çeşitli yöntemleri vardır daha önce ünlü bir medyuma danışmış kişilerden bilgi almanız mümkündür. Eğer çevrenizde ünlü bir medyuma danışmış herhangi bir kişi yok ise diğer bir çözüm ise telekomünikasyon şirketlerden ünlü medyumların ismini biliyor iseniz telefon numaralarını almak olabilir. Bu yol ile de ünlü bir medyuma ulaşamadıysanız ülkemizin ve dünyanın en etkili yöntemi olan interneti kullanmanız oldukça yararlı olacaktır. Çünkü çevrenizde en fazla elli ya da yüz kişiye bu konuyu danışabilirsiniz fakat internette bir araştırma yaptığınız zaman ülkemizde ve dünyada ne kadar internet kullanıcısı var ise onları yazdığı haberlere ulaşmanız mümkündür.

İnternet sayesinde danışmak istediğiniz medyum hakkında da detaylı bilgi bulabilirsiniz. Örneğin şimdiye kadar kaç kişinin çözümü ile ilgilenmiş ve kaç kişiye çare olabilmiş bu gibi istatistiklere de ulaşmanız sizin yararınıza olacaktır. Her medyumun ilgi alanı ve çözebileceği sorunlar farklılık gösterebilmektedir, bunun için de kendi sorununuzu en iyi çözecek ünlü medyumu internette yer alan bilgiler sayesinde bulabilirsiniz. Bir medyumun gerçekten ünlü mü yoksa sahtekâr mı olduğunu da internet sayesinde öğrenebilirsiniz, çünkü bir medyuma giden bir kişi yaşadığı tecrübelerini internet üzerinden paylaşmak isteyecektir. Eğer olumsuz bir durum varsa ve danışılan medyum hiçbir soruna çözüm bulamadıysa internette o kişinin bütün olumsuz yorumlarına ulaşabilmeniz mümkün olacaktır.