Medyum kelimesi Latinceden alınmış olup kökü Yunanlılara dayanan bir kelime olarak bilinmektedir. İzmir’de zamanında Yunanlıların yaşaması nedeni ile medyumluk ile ilgili inançlar daha belirgin bir şekilde görülmektedir. Medyumlar normal insanların göremediği varlıklar ile iletişim kurarak ya da altıncı hisleri hareket ederek gelecek ile ilgili bazı bilgilere ulaşabilmektedir. Doğaüstü olaylara inanç, büyü, çoklu tanrılar gibi kavramlara Yunanlılar daha fazla inanç göstermişlerdir. İzmir ülkemizin nadide illerinden bir tanesidir kimisi Ankara’yı sever kimisi İstanbul’u ama bence İzmir Ankara ve İstanbul’un birleşmiş halidir ve Türkiye’nin en güzel şehridir diyebilirim. İzmir’de medyumlar en çok aşk büyüsü ile ilgilenmektedir diyebiliriz bunun nedeni de İzmir’in âşıklar kenti olarak bilinmesinden kaynaklanmaktadır. Konakta ya da Karşıyaka’da sahilde gezerken çok güzel ya da yakışıklı bir kişiye rastlayabilirsiniz zaten İzmir’in neyi meşhur dendiği zaman herkes hep bir ağızdan kızları diyebilir. Tabi ki kızların güzel olması da erkekleri daha bakımlı bir hale getirdiği için erkekleri de karizmadır diyebiliriz. İşte bu gibi etkenlerden dolayı da İzmir’de ki Medyumlara aşk büyüsü konusunda oldukça büyük bir iş düşmektedir.

Sahilde gezerken çok güzel bir bayana rastlayıp ona karşı olan duygularımızı belirttiğimizde olumlu bir sonuç alamazsak İzmir’de güvenilir medyumlara başvurup yardım almak isteyebilirsiniz. İzmir gibi güzel bir kentte işleriniz yolunda gitmediği için ekonomik durumunuz iyi değil ise ve o kadar çabalamanıza karşın işinizde ya da okulunuzda başarılı olamıyorsanız İzmir’de ki medyumlardan kısmet açma büyüsü konusunda da yardım almanız mümkündür. İzmir’de nüfusun kalabalık olması ve medyumluk inancının fazla olması nedeni ile de piyasaya bir sürü sahte medyum çıkmıştır ki bu medyumların tek amacı sizin cebinizdeki parayı alabilmektedir.

Medyumlar tabi ki bazı masraflarını karşılamak için sizlerden ücret talep edeceklerdir fakat amaçları sadece para olmamalıdır. Bu nedenle de aşk büyüsü, kısmet açma büyüsü ya da kötülüklerden arınmak için yapılan ak büyüleri yaptırırken danışacağınız medyumun gerçekten bilgili, altıncı hissi kuvvetli, ruhani varlıklar ile iletişim kurabilen ve resmi medyum olması oldukça önemli bir konudur.