Büyü bir insanın iradesi dışında onu yönlendirmek, kişinin verdiği kararları değiştirmesine neden olarak geçici ya da kalıcı olarak kişiyi etki altına almak olarak bilinmektedir. Büyü yapmak dinimizce ve birçok dine göre de yedi büyük günahtan biri olarak bilinmektedir. Büyü insanların iradesini değiştirmek için yapıldığından bireyin aile hayatının ya da sosyal hayatının olumsuz şekilde etkilenmesine neden olabilmektedir.

Büyücü medyum kötü ruhani varlıklar ile kişi üzerinde olumsuz etki yaratabilecek büyülere başvurabilen kişiler olarak bilinmektedirler. Bazı büyüler kısa süreli yapılır bunlar belli bir süre sonra kendiliğinden yok olan büyülerdir. Uzun soluklu büyüler ise insanın hayatını uzun bir dönem boyunca olumsuz etkileyebilmektedir ve bunun için iyi niyetli büyücü medyumlara başvurmanız gerekebilmektedir. Dinimizde büyü yapmak günahtır fakat büyüyü bozmak sevaptır, çünkü bir kişinin kendi iradesi dışında olumsuz etkilenen hayatını normal şekline geri kazandırmak yararlı bir iştir. Büyü kendi içinde yedi farklı şekilde yapılabilmektedir, bunlardan en çok bilinenleri ise cinlerle ve şeytanlarla yapılana büyüler, ilaçlar aracılığı ile yapılan büyüler ve kalplerin düğümlenmesi ile yapılan büyülere olarak bilinmektedir. Birçok insan bu tip şeylere inanmamasına rağmen ayetlerde büyülere, cinlere yer verilmiştir. Size büyücü medyum tarafından büyü yapıldı ise bunu anlamanın bir takım yöntemleri bulunmaktadır, sevgiliniz ile çok iyi durumda iken birden ilişkiniz kötüye gitmeye başladıysa bu size büyü yapıldığı anlamına gelebilmektedir. Ortada hiçbir neden yok iken sık sık korkmaya başladıysanız ya da durup dururken tıbbi açıklaması olmayan baygınlıklar geçiriyor iseniz size büyü yapılmış olma ihtimali bulunmaktadır. Kötü büyüyü yapan büyücü medyumların dışında bu büyüleri bozmak için uğraşan iyi niyetli büyücü medyumlar da bulunmaktadır.

Büyüler sadece birinin size yaptığı büyüler ile sınırlı olmayabilir bazı büyü çeşitleri de sizin ailenizden yani dedenizden ya da babanızdan miras bir büyü de olma ihtimali vardır. Bu büyünün adı da secere olarak bilinmektedir ki bu büyü uzun soluklu büyüler kategorisine girmektedir çünkü ailenizde size kötü bir miras olarak kalmıştır bunun için de bu büyüyü bozdurmak sizin yararınıza olacaktır.