İyi bir medyumda aranan en önemli şartlardan bir tanesi resmi medyum olmasıdır. Devletten vergi levhası almış olması, onun bir dolandırıcı olmadığını gösterir. Ayrıca bu medyumun gerçekten kendisine güvendiğini gösterir.

İyi bir medyum, kendisinden yardım talep edenlerin onun yanına gitmesini gerektirmez. Telefonda yeteneklerini konuşturabilir.

İyi bir medyum İslam dininde yasaklanmış olan aşk büyüsü,bağlayıcılık büyüsü,papaz büyüsü gibi büyülerle uğraşmaz. Büyü yapmaz, yapılmasına yardımcı olmaz.

İyi bir medyumun size söyleyebileceği bir çok referansı vardır.

İyi Bir Medyum

Yukarıda da belirttiğim gibi “ben ankaradayım,ben istanbuldayım yanıma gelmelisin bakım yapabilmem için” demez.

İyi medyumlar,bilirler ki, zaten gerçekten ihtiyacı olanlar onları bulabilir.

İnançlı biriyseniz, hisleriniz size iyi bir medyumu bulduğunuzu söyleyecektir. Medyumlar çeşitli tarot,kahve falı,enerji bütünlemesi,suda bakım,toprakta bakım gibi metodları sıklıkla kullanırlar. Aslında onların yaptığı, gizli alemlere açılan kapıdan geçmek dışında bir şey değildir. Bu metodları sadece dışarıya gösterdikleri bir araçtır.

Ayrıca lütfen, büyü yapan,cinci hoca dediğimiz kimselerden uzak durun. Medyumlukta belki çok iyi cinci hocalar mevcut olabilir. Ancak bunların yaptıkları ileride size zararlı olacaktır. Çünkü evrensel yasalara uygun olmayan işlerle uğraşmaktadırlar. Ve eğer güçlerini kötülük yapmak için kullanıyorlarsa, bu kötülük size de bulaşacak ve gerek size gerekse ailenize zarar verecektir.